rodyklė

www.ashtangayoga.lt

AŠTANGA JOGA STUDIJA

 

 

Apie mus

„Jei praktikuosime jogą, kuri yra naudinga visai žmonijai ir kuri teikia džiaugsmą – jei praktikuosime ją nepasiduodami, pasieksime fizinę, protinę ir dvasinę laimę, o mūsų protas galų gale susilies su savuoju Aš.“ (Sri K. Pattabhi Jois).

 

 

Šiandien intensyvus gyvenimo ritmas ir nesibaigiantys darbai dažnai kelia stresą, įtampą ir nuovargį, tad dažnai jaučiamės nebepajėgūs eiti į priekį. Prarandame gyvybingumą, entuziazmą ir energiją. Visus, kurie nori keistis ir ieško kažko naujo savo gyvenimuose, kviečiame užsukti pas mus – galbūt visa tai atrasite čia?

„Ashtanga Yoga Studio“ – 2011 m. Vilniuje įkurta jogos studija, kurioje kviečiame susipažinti su Ashtanga jogos praktikomis. Mamos siūlome mamų ir vaikų jogą, nėščiųjų mankštas bei įvairias sveikatinimosi programas. Studijoje šiuo metu dirba jogos instruktorė Jurga Pašiušienė bei profesionali kineziterapeutė Gintarė Tamošaitytė.

 

 

Mokytojų linija

Ashtanga jogos istorinės ištakos apipintos legendomis ir faktais. Tradiciškai ši joga siejama su senovės išminčiumi Vamana Rishi – apie šią asmenybę nieko nėra žinoma išskyrus tai, jog išminčius parašė „Yoga Korunta“, senovinį tekstą apie jogą. Knygos originalas neišliko, todėl nėra prieinamas studijavimui.

Po išminčiaus Vamana Rishi yra žinomas mokytojas Rama Mohan Brahmachari. Savo studentą Sri T. Krishnamacharya jis mokė pagal „Yoga Korunta“ teksto kopiją. Legendos byloja, jog, kai Krishnamacharyai atėjo laikas palikti savo mokytoją ir iškeliauti, Rama Mohan Brahmachari įsakė jam eiti į pasaulį ir skleisti jogos mokymą, tačiau niekam neatskleisti, kur jie gali jį surasti. Šiandien Sri T. Krishnamacharya yra laikomas vienu pagrindinių jogos mokymo skleidėjų. Netrukus savo žinias jis perdavė Sri K. Pattabhi Jois, kuris tapo Ashtanga jogos pradininku.

 

Sri K. Pattabhi Jois

Sri K. Pattabhi Jois gimė 1915-ųjų liepą mažame Pietų Indijos kaimelyje. Tą dieną, kai gimė, buvo minima Gurnu Purnima – nacionalinė Indijos šventė, skirta pagarbinti visiems guru. Pattabhi Jois pats atrado jogą būdamas dvylikos ir tapo pasišventusiu mokiniu, vos tik sutiko savo būsimąjį mokytoją Sri T. Krishnamacharya.

Savo žinias apie jogą ir Sanskritą Pattabhi Jois gilino Misorio universitete, kuriame po trisdešimt septynerių metų profesoriavimo jam buvo suteiktas vidvano (Sanskrito studijų profesoriaus ir emerito) titulas. Atnešęs Ashtanga jogos mokymą į Vakarus ir visą gyvenimą paskyręs šios jogos mokymui, Pattabhi Jois mirė būdamas 93-jų. Jo atkaklaus darbštumo ir begalinių pastangų dėka šiandien tūkstančiai, jei ne milijonai, žmonių patiria šių reguliarių jogos praktikų teikiamą naują.

 

Ashtanga joga

Sri K. Pattabhi Jois mokoma Ashtanga jogos tradicija yra dinamiška hatha jogos forma. Žodis „ashtanga“ išvertus pažodžiui reiškia „aštuonias pakopas“. Indijos išminčiaus Patanjali parašytame aforizmų apie jogą rinkinyje „Joga Sutros“ šios pakopos yra apibrėžiamos kaip yama (moraliniai apribojimai), niyama (apsivalymas ir mokymasis), asana (asanos), pranayama (kvėpavimo kontrolė), pratyahara (pojūčių kontrolė), dharana (koncentracija), dhyana (meditacija) ir samadhi (aukščiausiojo sąmoningumo būsena, visiška ramybė).

 

Ashtanga jogoje skiriamos šešios asanų grupės. Pirmoji grupė vadinama Primary series. Ji reikalauja nemažai jėgų ir pastangų. Daugelis žmonių praleidžia visą savo gyvenimą dirbdami su skirtingais šių 72-jų pozų elementais. Sanksrito kalboje ši praktika dar vadinama yoga chikitsa.

 

Ashtanga joga ypatinga tuo, jog turi savo nuoseklią veiksmų seką. Pagrindinė seka apima visus sveikatą stiprinančius ir kūną apvalančius elementus. Surya Namaskara (saulės pasveikinimas), lenkimasis į priekį, atgal, sukiniai, pakėlimai, stovėjimas ant galvos ir daugelis kitų asanų skatina visų, net pačių smulkiausių kūno raumenų darbą. Reguliarus praktikos atlikimas skatina organų, audinių ir liaukų apsivalymą nuo toksinų, riebalų ir kitų žalingų medžiagų.

 

 

Kontaktai

Eitminų g. 18, Perkūnkiemis

LT12145 Vilnius, Lithuania

Darbo laikas: Pr. – P. 9.00-13.00 ir 17.00-21.00

Telefonas +370 61269443

El. paštas info@ashtangayoga.lt

http://ashtangayoga.lt/