Ashtanga Yoga Shala Vilnius

Ashtanga Yoga Shala Vilnius

 

Tai vienintelė tradicinės Aštanga jogos mokykla Lietuvoje. Čia mokoma Aštanga jogos Maisoro metodu visą savaitę, kaip to reikalauja tradicija.

 

Aštanga joga – tai filosofinė ir praktinė sistema, apimanti žmogaus dvasinį vystymąsi, jo fizinį ir psichinį sveikatinimą ir lavėjimą. Šis tradicinis mokymas nėra sustingęs laike, jis laikui bėgant kinta priklausomai nuo žmogaus gyvenimo būdo ir poreikių. Ashtanga joga nėra religinis kultas.

 

Ashtanga jogos stiliuje yra naudojami du mokymo, užsiėmimo vedimo būdai: LED klasė (nuo angl. lead – vesti, lydėti), kuriame dėstytojas užduoda vieningą praktikos tempą, skaičiuodamas vinjasas balsu, ir Maisor (angl. Mysore) klasė, kuriame kiekvienas prisilaiko savo tempo ir atidirbinėja savo sekos dalį stebint dėstytojui.

 

Ashtanga jogos kūrėjas S. K. Pattabhi Jois daug metų mokėsi jogos pas šiuolaikinės jogos tėvu vadinamą Tirumalai Krishnamacharya, gilino žinias skaitydamas šventuosius raštus. Kaupė patirtį reguliaria savo praktika ir mokydamas praktikuoti tūkstančius mokinių. 1948 metais Mysore mieste (Pietų Indija) jis atidarė savo mokyklą, kuri tapo šios tradicijos išlaikymo, išsaugojimo ir vystymo vieta.

 

Daugelis žmonių priima Aštanga jogą kaip intensyvią ir dinaminę praktiką. Viskas teisinga, tačiau vien tik jėgos ir lankstumo lavinimu Ashtanga neapsiriboja. Ji apima ir psichofizines technikas, giliai veikiančias kūną ir sąmonę, tai: ypatingas garsus kvėpavimas (udžaj), žvilgsnio koncentracija į tam tikrą tašką (drišti) ir energetinių užraktų laikymas (bandos). S. K. Pattabhi Jois tvirtina, kad Ashtanga joga – tai kelias į savo tikrosios prigimties pažinimą, į Dvasią, kuri slypi visuose mumyse.

 

Ashtanga joga neskatina žmogaus atsiriboti nuo išorinio pasaulio, pasinerti į save ar galvoti tik apie savo fizinę formą. Venkite fanatizmo. Joga turi jus palaikyti jūsų kasdieniuose rūpesčiuose, skatinti gerinti gyvenimo kokybę bet kokiomis aplinkybėmis.

 

Aštanga joga leidžia natūraliu būdu vystyti lankstumą, dėl to traumų tikimybė yra minimali. Rizika mažėja ir dėl įšilusio kūno, dinamiškų judesių ir udžaj kvėpavimo. Tačiau visur turi būti jaučiama riba, ypač, jeigu asana atliekama naudojant daug jėgų ir pastangų. Nepateisinamas „rovimas“ neretai tampa traumų priežastimi. Jautriai elkitės su savo kūnu, jis jums pasakys, kai ateis riba.

 

Padėtys jums pasiduos, kai kūnas bus jai paruoštas. Kartais mūsų kūnas būna
lengvas ir lankstus, kartais – sunkus ir nepaslankus, todėl neįmanoma visada atlikti asanų vienodu intensyvumu ir išpildymu. Dažniau klausykitės savęs, mokykitės pasitikėti savo pojūčiais.

 

Tikėkite joga. Praeis nedaug laiko ir jeigu praktikuosite reguliariai, atsiras teigiami pokyčiai, kurie darys įtaką gyvenimo būdui, mitybai ir apskritai savijautai. Su patirtimi ateina kantrybė ir ramus požiūris į sėkmes ir nesėkmes. Džiaukitės savo praktikos sėkmėmis, tačiau nebijokite žengti žingsnį atgal, juk fizinio ir psichinio lavėjimo, tobulėjimo kelias yra ilgas ir nebūna glotnus. Ko gero, pati didžiausia kliūtis praktikoje yra ne silpnas kūnas, o nemokėjimas su kūnu rasti kompromisą.

 

 

Kontaktai:
Ashtanga Yoga Shala Vilnius
Liepyno g. 2, 08108 Vilnius
Tel. +370 685 77722
[email protected]
www.aysv.lt
FB: AshtangaYogaShalaVilnius
IG: aysvilnius