39742_136260263076924_4838100_n

www.wudang.lt

Rytų kultūros studija “WUDANG TAO“

 

Kitų pažinimas atskleidžia Jūsų protą,

Pažinimas savęs atskleidžia tikrąją išmintį.

Valdyti kitus yra jėga,

Valdyti save – tikroji galia.

Lao-Tzu

 

Rytų kultūros, jų kovos menai, filosofija ir išmintis jau seniai traukia europiečius. Civilizacijos laimėjimus apjungiant su senąja Rytų patirtimi, sukuriama kita mūsų gyvenimo kokybė, harmonizuojati mus supančią aplinką ir padaranti mūsų egzistenciją komfortišką bei prasmingą. Paprasčiau kalbant, šiandieniniame pasaulyje mus supa chaosas, nuolatinis skubėjimas, ligos, pykčiai ir kitos neigiamos emocijos, kurias galima pakeisti įdomia veikla, kuri gali iš esmės pakeisti mūsų kiekvieno silpnybes, priklausomybes, negalavimus į tvirto ir sveiko kūno, aiškios ir laisvos sąmonės būseną.

 

Jau nuo „TAICHI TAO“ mokyklos veiklos pradžios kolektyvas svajodavo ir galvodavo apie tokius namus, tokį klubą, kur galima būtų gerai jaustis, praktikuoti, kurti ir tobulėti. Pusantrų metų

projektavimo ir statybos darbai davė būtent tokį rezultatą. Dabar turime asketiškas, minimalistinės architektūros, taciau erdvias patalpas, skirtas įvairioms prasmingoms veikloms.

 

Architektas Algimantas Kančas su entuziazmu įsitraukė į šį projektą. Jo suvokimas, formų pajutimas ir humanizmas patalpoms suteikė savitumo, šiek tiek mistikos, šiek tiek „dzeno“. Kartais atrodydavo, kad Algimantas jau seniai norėjo išreikšti tokias kūrybines idėjas ir kad tai labai artima jo pasaulėžiūrai.

 

Pavadinome studiją „WUDANG TAO“. Kodėl? Todėl, kad stengiames siekti Tao tradicija, kurią pasauliui padovanojo Wudang kalnai. Bet koks bandymas išreikšti žodžiais, kas tai yra, beliktų vis vien tik maža dalis to, ką įprasmina ir talpina savyje sąvoka Tao. Bet kokiu atveju tai viena iš giliausių ir prasmingiausių pasulio filosofijų, gyvenimo meno ir prasmės suradimo kelių. Tao pagimdė tokias žmogaus tobulėjimo sistemas kaip wudang kungfu, o pastaroji tokius kovos menus kaip taichi quan, shinji, baqua chuan. Wudang Tao studijos tikslas suburti žmones, kurie nori atrasti sveiką ir laimingą gyvenimą, dalintis fizine ir dvasine patirtimi, kartu kurti ir augti. Pagrindinė mūsų veiklos kryptis – kovos menų puoselėjimas, tačiau žadame skirti nemažai dėmesio ir kitoms prasmingoms veikloms. Pirmiausia tai – meditacija, be pastarosios ir kovos menai, ir mūsų sąmonė, ir mūsų veikla taptų vienpusiška, o vėliau ir neharmoninga. Tikimės, kad mažoji salė puikiai tiks pasisedėjimams, jogai, mūdrų ir mantrų praktikoms, kaligrafijos pamokoms, kinų medicinai ir arbatos gėrimo ceremonijoms.

 

Mūsų studija prieinama visiems – tiek vaikams, tiek senjorams. Užsiėmimai bus suskirstyti pagal amžiaus grupes: jaunimas, suaugusieji, šeima (vaikai su tėvais). Pastarojoje grupėje, kol mamos ir tėčiai atsipalaiduos magiškame taichi judesyje, mokyklinio amžiaus vaikai mokysis kungfu paslapčių ar lazdos formų. Mamos galės palikti savo mažesniuosius piešti, šokti ar kūrybiškai žaisti, o pačios galės užsiimti savo kūno tobulinimu, praskaidrinti mintis ir suteikti pozityvias emocijas.

 

Po kantraus darbo – smagu pailsėti, pasidalinti mintimis, pasidžiaugti. Studijos antrame aukšte galėsite jaukiai įsitaisyti ant sėdmaišių, pažiūrėti filmus, mėgautis kiniška arbata. Čia esančioje mini bibliotekėlėje rasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus, susijusius su Rytų kultūrų dvasinėmis paieškomis.

 

Tikimės, kad mūsų studija tiks ir didesnėms kolektyvų ar šeimų šventėms. Svečiams suorganizuosime ir parodysime pažintinę kovos menų treniruotę, trumpas magiškas meditacijas, ritualinius šokius, garso terapijos seansus, kaligrafijos meno pamokėles ar arbatos gėrimo ceremonijas.

 

Šiuo metu mūsų komanda nedidelė, tačiau visi su atsidavimu praktikuojame wudang kungfu meną. Studiją lankantys žmonės spinduoliuoja gera energija, yra dėmesingi ir paslaugūs vieni kitiems, tai tarsi didėlė ir graži šeima. Kviečiame ateiti ir Jus, prisijungti savo darbais, mintimis ir idėjomis, išreikšti save, surasti bendraminčių ir draugų!

 

Rytų kultūros studija “WUDANG TAO“
P. Kalpoko g. 1 – 26
LT – 44146, Kaunas

 

Studijos įkūrėjas ir vadovas: Aidas Žilinskas Tel. Nr.: +370 698 13255 ;

El. paštas: [email protected]

 

Pilates instruktorė: Vaiva Motiekaitytė Tel. Nr.: +370 67310 933 ;

El. paštas: [email protected]

 

Jogos ore instruktorė: Kamilė Šemiotaitė Tel. Nr.: +370 641 59910 ; El. paštas: [email protected]

 

Kinų ir Tibeto medicinos seminarų organizatorė: Dalia Rukienė Tel.nr. +370 620 98686 ;

El. paštas: [email protected]