1410456177

www.wildgooseqigong.eu

Dayan (laukinės žąsies) cigūnas

 

Cigūnas (angl. Qi Gong, Chi Kung) – tai senovės kinų savęs gydymo menas arba sveikatingumo sistema, turinti daug sąsajų su daoizmo ir budizmo filosofija. Cigūnas yra tradicinės kinų medicinos šaka (greta akupunktūros, Tui Na masažo ir gydymo žolelėmis).
Per šimtmečius, Kinijoje buvo sukurta daugybė cigūno formų ir stilių (panašiai kaip ir su joga Indijoje) – kai kurie iškeliavo užmarštin, kiti vystėsi ir keitėsi, tačiau yra ir tokių, kurie kruopščiai puoselėjami iki pat šių dienų.

 

Dayan (arba Laukinės žąsies) cigūnas yra vienas iš seniausių ir geriausiai išsaugotų cigūno stilių. Ši sistema buvo pavadinta pagal Kalninę žasį (angl. k. Wild goose, mandarinų k. Dayan) – aukščiausiai skrendantį ir ilgiausiai gyvenantį paukštį pasaulyje.
Jin dinastijos laikotarpiu (266-317 m. po Kr.) daoizmo Kunlun mokyklos vienuoliai gyveno nuostabaus grožio Kunlun kalnuose, esančiuose tarp Kinijos ir Tibeto. Jie kasmet matydavo atskrendančias kalnines žasis, ir, žinodami apie jų ištvermę ir ilgaamžiškumą, ilgainiui ėmė mėgdžioti jų judesius ir elgesį. Jie tai suderino su savo jau turimomis žiniomis apie kinų In-Jang (Yin-Yang) doktriną, Penkių elementų teoriją ir Džin Lor (Jin Lor) meridianų sistemą ir taip gimė Dayan stiliaus cigūnas.

 

Daugiau nei 1600 metų ši sistema buvo paslapčia perduodama iš vieno meistro kitam ir turi 28-ių meistrų nepertraukiamą liniją, kai visą sistemą vienu metu moka tik vienas meistras, iki perduodamas ją savo pasekėjui. Pagal tradiciją ir norint išsaugoti sistemos kokybę ji buvo laikoma paslapčia ir meistras galėdavo pradėti mokyti savo būsimą įpėdinį tik nuo 80-ųjų savo gyvenimo metų.

 

1987-aisiais metais 27-tos kartos Meistrė Yang Mei-Yun, dėl susiklosčiusių istorinių ir politinių aplinkybių, pirmą kartą Dayan cigūno istorijoje nusprendė mokyti ne vien tik savo pasekėją, tačiau mokė pagrindinių formų ir platesnę publiką. Jos dėka šiandien šio išpuoselėto ir išsaugoto reto meno galime išmokti ir mes. 2000-aisiais meistrė Yang Mei Jun suteikė 28-tos kartos titulą Meistrui Wang Tai Li, kuris yra dabartinis 28-tos kartos visos Dayan sistemos paveldėtojas ir pas kurį nuolat mokosi Adam.

 

Dayan cigūno sistemoje yra 70 skirtingų pratimų: Dong Gong – judesio ir Jing Gong – meditacinių. Pratimai tinka bet kokio amžiaus bei fizinio pasirengimo žmonėms. Reguliariai atliekami cigūno pratimai:
– subalansuoja organizmo bioenergetinę sistemą (či),
– teigiamai veikia visą organizmą, išvalo energetinius kanalus,
– padeda efektyviai gydyti įvairiausias lėtines bei ūmias ligas bei padeda jų išvengti,
– didina lankstumą ir ištvermę,
– padeda atsipalaiduoti ir atsikratyti streso, dėl ko gerėja tarpusavio santykiai bei tampa lengviau priimti sprendimus,
– padeda patirti šią akimirką čia ir dabar.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos skambinkite tel.
+370 624 88147
http://www.wildgooseqigong.eu