kko

lektorius

Vaidas Arvasevičius

 

Gyvenimologija – sąvoka, kuri geriausiai atspindi tai, kuo aš gyvenime užsiimu. Tai visų laimingo gyvenimo sudedamųjų dalių pažinimas, analizė ir tobulinimas. Save pristatau pirmiausia kaip trijų vaikų tėtį, šeimoje ir konsultacinėje praktikoje taikantį Vedinę išmintį bei šiuolaikinės psichologijos žinias. Studijuoju šiuolaikines psichologijos, pedagogikos teorijas bei amžių patikrintą senovės raštų Vedų filosofiją, psichologiją, pedagogiką. Esu sertifikuotas kūno psichoterapeutas. Taip pat esu treneris Jeet Kune Do  Kovos menų studijos mokiniams, vieno Vilniaus vaikų darželio vaikams ir konsultantas darželio auklėtojoms. Jeet Kune Do kovos filosofijos ir principų mokiausi Amerikoje pas Bruce Lee mokinius.

 

Pagrindinė mano studijų sritis – vaikai, jų aplinka, šeimos santykiai. Paskaitos ir seminarai mokytojams, tėvams, planuojantiems susilaukti vaikų – didžioji mano veiklos dalis. Šiomis dienomis suaugusiųjų gebėjimas sukurti saugią aplinką unikaliai vaiko asmenybei vystytis yra labai menkas. Vedini nuosavo nepilnavertiškumo ir pažeisto savojo vidinio vaiko jie toliau tęsia tradiciją žeisdami ir savuosius vaikus. Tėvams ir kitiems mokytojo vaidmenį atliekantiems trūksta žinių apie harmoningo gyvenimo dėsnius, apie žmogaus tikslus, tikrąsias vertybės, ką reikėtų perduoti vaikams. Apmaudu tai, kad daugiausia informacijos galima rasti apie tai, ką daryti su vaikais, kaip jiems įteigti vieną ar kitą svarbų teiginį, kaip motyvuoti, drausminti ir t.t. niekaip nesikeičiant pačiam suaugusiajam. Dviveidiškumas – tai didžiausia kliūtis bandant užauginti vaikus geresniais, nei mes patys esame.

 

Esminė mintis – vaikų neįmanoma išauklėti, kad ir kaip mes juos, priimdami kaip „defektuotus”, norėtume (per)auklėti. Tai, kaip vaikas auga ir vystosi kaip asmenybė, ir yra mano pagrindinis studijų objektas ir uždavinys perduoti šias žinias kitiems. Savo paskaitose ir seminaruose dalindamasis žiniomis ir įžvalgomis siekiu atskleisti kartais net ir neįtikėtinus vaikų auginimo aspektus, kurie gali ir lengvai nustebinti, ir sukrėsti.

 

Esu Lietuvos Mokinių Neformaliojo Švietimo Centro Karjeros konsultantas, dalyvaujantis projekte „Ugdymas karjerai“. Konsultuoju pedagogus, tėvus ir mokinius gyvenimo krypties pasirinkimo bei savo prigimties suvokimo, ateities planavimo per savęs pažinimą klausimais savo kuruojamose Vilniaus mokyklose, progimnazijose, gimnazijose bei kolegų konsultantų mokyklose.

 

Rengiu temines paskaitas bei tęstinius seminarus, atskleidžiančius įvairiausius gyvenimo veiklos pasirinkimo aspektus visoje Lietuvoje bei užsienyje. O taip pat : prigimtinių savybių bei pareigų, materialios gerovės, charakterio bruožų įtaką gyvenimo kokybei, santykio su aplinka ir aplinkiniais klausimus, bendradarbiavimo su vaikais ypatumus analizuojančias paskaitas. Paskaitos vyksta viešoje erdvėje, mokyklose, vaikų darželiuose, bendruomenėse.

 

el. paštu [email protected],
skambinkite tel. 8 687 47261

http://gyvenimologija.weebly.com